Puskás, a musical

2022.11.18



Most a Győri Nemzeti Színház, Puskás, a musicalről hozom a véleményemet és a gondolataimat!


Puskás, a musical Magyarország leghíresebb és legtehetségesebb focistájának Puskás Ferencnek (Öcsi) az élettörténetét és a legendás Aranycsapat aranykorát dolgozza fel. A darabban fontos szerepet játszanak  a történelmi események, az 1952-es helsinki olimpia ahol az Aranycsapat összeállt vagy a Wembley Stadionban a legendás 6:3 meccs. Természetesen ezek mellett az 1956-os forradalom és szabadság harc is fontos része az előadásnak.

Bevallom kicsit félve ültem be a nézőtérre, hogy vajon ez a fociról szóló darab meghozza e számomra a katarzist mivel én olyan messze vagyok a focitól, mint Makó Jeruzsálemtől. Vajon lesz-e olyan zeneileg és történetileg, mint az Elisabeth, Mozart, Sakk, vagy a nagy kedvenc Mamma Mia? Egy magyar musical fel tudja-e venni a versenyt a nagy Broadway darabokkal? A válasz határozottan igen, a darab lenyűgözött,  még engem is pedig köztudott, hogy semennyire nem érdekel a foci!

 Bizony ezt az előadást az is élvezni tudja, aki nem focirajongó és nem sokat tud a labdarúgás világáról. Egy alap tudást mégis össze lehet szedni az Aranycsapatról!  A színház mindenre is jó! Aki pedig a foci megszállottja, annak kötelező megnézni! Egyszerűen zseniális nem csoda, hogy hónapokkal előre elfogy az összes jegy szinte 1 nap alatt!

Egy musical magyarokról magyaroknak és ezt tényleg mindenkinek látnia kell! Ebben a darabban tényleg minden megvan ami egy jó musicalhez kell: történelem, szerelem, barátság, árulás, csapatszellem, bajtársiasság,  a jó és a rossz küzdelme látványos technikai elemekkel amitől nagyon mai és modern, de mégis korhű mert a történelmi részeket nem modernizálták. Juhász Levente zseniális zenéjét remekül kiegészíti Galambos Attila és Szente Vajk dalszövegei. Első hallás után garantált a dallamtapadás! 

Veréb Tamás  Puskás Ferencet keltette életre. Nála jobbat keresve sem találhattak volna. Tűpontos éneklés és tánc. 

Jenes Kitti, Hunyadvári Erzsébetet, Puskás Ferenc feleségét alakította.  A nagy kirándulás című szóló számát, olyan kristálytisztán énekelte és olyan mély átéléssel, hogy szerintem mindenki majdnem elsírta magát! Kittit az egyik legtehetségesebb fiatal színésznőnek tartom! Kíváncsian figyelem a továbbiakban is színpadon. 

Pásztor Ádám, Czibor Zoltán játszotta mesterien. Két tűz között című számot, ahogy elénekelte, hát erre mondják azt, hogy szakad a plafon! 

Fejszés Attila a gonosz , Farkas Mihály elvtársként brillírozik. Az Elisabeth Lucheni-je után egy újabb negatív szerepben látható és hát meglehetősen jól áll Neki. 

Nagy Balázs Vörös elvtárs szerepében látható és hallható. Maga az ördög.  Neki is kifejezetten jól állnak a negatív szerepek! A Most vagy soha duett Veréb Tamással szerintem az előadás egyik csúcspontja.

Klárát Becz Bernadett formálta meg, a győri szereposztásban Török Anna és a francia- magyar származású színésznő Stephanie Schlesser is osztoznak ezen a szerepen. A legtitokzatosabb karakter a darabban, amire csak a legvégén derül fény, hogy ki is ő valójában ezért nem árulok el semmit, hogy az is végigizgulhassa, aki még nem látta. 

A teljesség igénye nélkül olyan színészek játszanak még benne, mint Molnár Erik, Bródy Norbert, Hajdu Tibor, Vincze Gábor Péter, Kolnai Kovács Gergely, Pörneczi Attila..

A koreográfus Túri Lajos Péter és a koreográfus aszissztens Németh Eszter. Olyan lendületes, energikus táncokat kreáltak, hogy szerintem ha lett volna hely az egész nézőtér táncolt volna. 

Budapesten az Erkel színházban is játszák, akinek esetleg Győr túl messze lenne. A szereposztás kicsit más, de tulajdonképpen a rendezés ugyanaz! 

Szóval menjetek Puskás, a musicalt nézni, mert egy lenyűgöző színházi élményben lesz részetek. Ha esetleg kételkedtek soraimban, akkor járjatok utána! 

Jenes Kitti és Jónás Zsejke
Jenes Kitti és Jónás Zsejke


Képek forrása: www.gyoriszinhaz.hu  





Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el